RLR20C2701GRRSL11
Mfr.Part #
RLR20C2701GRRSL11
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
2.7kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR20C2701GRRSL11
Vishay / Dale RLR20C2701GRRSL11
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,