RLR20C2701GRRSL
Mfr.Part #
RLR20C2701GRRSL
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
500mW
Length :
9.525mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
3.51mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
2.7kOhms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Composition :
Metal Film
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RLR20C2701GRRSL
Vishay / Dale RLR20C2701GRRSL
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,