RLR20C2701GRRE5
Mfr.Part #
RLR20C2701GRRE5
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
2
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
11.43mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
2.7kOhms
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Non-RoHS Compliant
Diameter :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR20C2701GRRE5
Vishay / Dale RLR20C2701GRRE5
Through Hole 2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,