RLR20C2701GRBSL11
Mfr.Part #
RLR20C2701GRBSL11
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Axial
Power Rating :
500mW
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Resistance :
2.7kOhms
Datasheets
RLR20C2701GRBSL11
Vishay / Dale RLR20C2701GRBSL11
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,