RLR20C2701GRB4511
Mfr.Part #
RLR20C2701GRB4511
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Resistance :
2.7kOhms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Diameter :
3.51mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
11.43mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR20C2701GRB4511
Vishay / Dale RLR20C2701GRB4511
Through Hole 2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,