RLR20C2701GPB14
Mfr.Part #
RLR20C2701GPB14
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Failure Rate :
P (0.1%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Bulk
Length :
9.525mm
Resistance :
2.7kOhms
Width :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±2%
Power Rating :
500mW
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RLR20C2701GPB14
Vishay / Dale RLR20C2701GPB14
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,