RLR20C2701GMRSL
Mfr.Part #
RLR20C2701GMRSL
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Width :
3.51mm
Length :
9.525mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
2.7kOhms
Datasheets
RLR20C2701GMRSL
Vishay / Dale RLR20C2701GMRSL
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,