RLR20C2701GMRE8
Mfr.Part #
RLR20C2701GMRE8
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.7kOhms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
M (1%)
Package / Case :
Axial
Diameter :
3.51mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
11.43mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR20C2701GMRE8
Vishay / Dale RLR20C2701GMRE8
Through Hole 2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,