RLR20C2701GMBSL
Mfr.Part #
RLR20C2701GMBSL
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/2W AXIAL
Length :
9.525mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
500mW
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Package / Case :
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
2.7kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
M (1%)
Width :
3.51mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C2701GMBSL
Vishay / Dale RLR20C2701GMBSL
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,