RLR20C2701FRB14
Mfr.Part #
RLR20C2701FRB14
Description
RES 2.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
2.7kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Termination :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Length :
11.43mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR20C2701FRB14
Vishay / Dale RLR20C2701FRB14
2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,