RLR20C2700GSRSL
Mfr.Part #
RLR20C2700GSRSL
Description
RES 270 OHM 2% 1/2W AXIAL
Axial
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
270Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C2700GSRSL
Vishay / Dale RLR20C2700GSRSL
270Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,