RLR20C2700GRRSL
Mfr.Part #
RLR20C2700GRRSL
Description
RES 270 OHM 2% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Tolerance :
±2%
Resistance :
270Ohms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
9.525mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Width :
3.51mm
Datasheets
RLR20C2700GRRSL
Vishay / Dale RLR20C2700GRRSL
270Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,