RLR20C2700GRRE8
Mfr.Part #
RLR20C2700GRRE8
Description
RES 270 OHM 2% 1/2W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±2%
Mount :
Through Hole
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
270Ohms
Length :
11.43mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Diameter :
3.51mm
2
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR20C2700GRRE8
Vishay / Dale RLR20C2700GRRE8
Through Hole 270Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,