RLR20C2700GRRE7
Mfr.Part #
RLR20C2700GRRE7
Description
RES 270 OHM 2% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
3.51mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
270Ohms
Length :
11.43mm
Datasheets
RLR20C2700GRRE7
Vishay / Dale RLR20C2700GRRE7
Through Hole 270Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,