RLR20C2700GMRE8
Mfr.Part #
RLR20C2700GMRE8
Description
RES 270 OHM 2% 1/2W AXIAL
2
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
M (1%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Diameter :
3.51mm
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
270Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±2%
Length :
11.43mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
RLR20C2700GMRE8
Vishay / Dale RLR20C2700GMRE8
Through Hole 270Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,