RLR20C2700FRB14
Mfr.Part #
RLR20C2700FRB14
Description
RES 270 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
270Ohms
Length :
391μm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
500mW
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C2700FRB14
Vishay / Dale RLR20C2700FRB14
270Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,