RLR20C2700FMB14
Mfr.Part #
RLR20C2700FMB14
Description
RES 270 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
270Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
390.525μm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C2700FMB14
Vishay / Dale RLR20C2700FMB14
270Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,