RLR20C26R7FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C26R7FSBSL
Description
RES 26.7 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
26.7Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
391μm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C26R7FSBSL
Vishay / Dale RLR20C26R7FSBSL
26.7Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,