RLR20C26R1FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C26R1FRRSL
Description
RES 26.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
3.51mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
26.1Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
9.525mm
Datasheets
RLR20C26R1FRRSL
Vishay / Dale RLR20C26R1FRRSL
26.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,