RLR20C26R1FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C26R1FRRE5
Description
RES 26.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
26.1Ohms
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
11.43mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Composition :
Metal Film
Diameter :
3.51mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR20C26R1FRRE5
Vishay / Dale RLR20C26R1FRRE5
Through Hole 26.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,