RLR20C2674FRB14
Mfr.Part #
RLR20C2674FRB14
Description
RES 2.67M OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
32 Weeks
Length :
391μm
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.67MOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C2674FRB14
Vishay / Dale RLR20C2674FRB14
2.67MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,