RLR20C2673FSRSL
Mfr.Part #
RLR20C2673FSRSL
Description
RES 267K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Length :
391μm
Non-RoHS Compliant
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
267kOhms
Datasheets
RLR20C2673FSRSL
Vishay / Dale RLR20C2673FSRSL
267kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,