RLR20C2673FSB14
Mfr.Part #
RLR20C2673FSB14
Description
RES 267K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
267kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C2673FSB14
Vishay / Dale RLR20C2673FSB14
267kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,