RLR20C2673FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C2673FRRSL
Description
RES 267K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
9.525mm
Resistance :
267kOhms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Power Rating :
500mW
Width :
3.51mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR20C2673FRRSL
Vishay / Dale RLR20C2673FRRSL
267kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,