RLR20C2673FRRE7
Mfr.Part #
RLR20C2673FRRE7
Description
RES 267K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
32 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Length :
11.43mm
Diameter :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
267kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Datasheets
RLR20C2673FRRE7
Vishay / Dale RLR20C2673FRRE7
Through Hole 267kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,