RLR20C2673FRRE6
Mfr.Part #
RLR20C2673FRRE6
Description
RES 267K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
3.51mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
3.51mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Length :
9.525mm
Resistance :
267kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Package / Case :
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR20C2673FRRE6
Vishay / Dale RLR20C2673FRRE6
Through Hole 267kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,