RLR20C2673FRBSL
Mfr.Part #
RLR20C2673FRBSL
Description
RES 267K OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
9.525mm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Metal Film
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
267kOhms
Width :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C2673FRBSL
Vishay / Dale RLR20C2673FRBSL
267kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,