RLR20C2672FSB14
Mfr.Part #
RLR20C2672FSB14
Description
RES 26.7K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
26.7kOhms
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C2672FSB14
Vishay / Dale RLR20C2672FSB14
26.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,