RLR20C2671FSR36
Mfr.Part #
RLR20C2671FSR36
Description
RES 2.67K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
391μm
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.67kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR20C2671FSR36
Vishay / Dale RLR20C2671FSR36
2.67kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,