RLR20C2671FRRE7
Mfr.Part #
RLR20C2671FRRE7
Description
RES 2.67K OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
2.67kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
11.43mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Diameter :
3.51mm
Package / Case :
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR20C2671FRRE7
Vishay / Dale RLR20C2671FRRE7
Through Hole 2.67kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,