RLR20C2671FRRE6
Mfr.Part #
RLR20C2671FRRE6
Description
RES 2.67K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
500mW
Max Operating Temperature :
150°C
Axial
Width :
3.51mm
Resistance :
2.67kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
3.51mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Contains Lead
Published :
Supplier Device Package :
Length :
9.525mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
500mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR20C2671FRRE6
Vishay / Dale RLR20C2671FRRE6
Through Hole 2.67kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,