RLR20C2671FMBSL
Mfr.Part #
RLR20C2671FMBSL
Description
RES 2.67K OHM 1% 1/2W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
3.51mm
Power Rating :
500mW
Length :
9.525mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
2.67kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
RLR20C2671FMBSL
Vishay / Dale RLR20C2671FMBSL
2.67kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,