RLR20C2671FMB14
Mfr.Part #
RLR20C2671FMB14
Description
RES 2.67K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
9.525mm
Diameter :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
2.67kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
3.51mm
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
M (1%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR20C2671FMB14
Vishay / Dale RLR20C2671FMB14
Through Hole 2.67kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,