RLR20C2670FSRE6
Mfr.Part #
RLR20C2670FSRE6
Description
RES 267 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
267Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C2670FSRE6
Vishay / Dale RLR20C2670FSRE6
267Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,