RLR20C2670FSB14
Mfr.Part #
RLR20C2670FSB14
Description
RES 267 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
267Ohms
Length :
391μm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR20C2670FSB14
Vishay / Dale RLR20C2670FSB14
267Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,