RLR20C2670FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C2670FRRSL
Description
RES 267 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
9.525mm
Max Power Dissipation :
500mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
267Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Width :
3.51mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
RLR20C2670FRRSL
Vishay / Dale RLR20C2670FRRSL
267Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,