RLR20C2670FRRE5
Mfr.Part #
RLR20C2670FRRE5
Description
RES 267 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Termination :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
11.43mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Diameter :
3.51mm
Package / Case :
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
267Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
33 Weeks
Datasheets
RLR20C2670FRRE5
Vishay / Dale RLR20C2670FRRE5
Through Hole 267Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,