RLR20C2670FRBSL
Mfr.Part #
RLR20C2670FRBSL
Description
RES 267 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Resistance :
267Ohms
Packaging :
Bulk
Width :
3.51mm
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
9.525mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C2670FRBSL
Vishay / Dale RLR20C2670FRBSL
267Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,