RLR20C2614FSB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR20C2614FSB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 2.61M OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
2.61MOhms
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
32 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Axial
Series :
Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
391μm
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR20C2614FSB14
Vishay / Dale RLR20C2614FSB14
2.61MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,