RLR20C2613FRRSL
Mfr.Part #
RLR20C2613FRRSL
Description
RES 261K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
261kOhms
Width :
3.51mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
9.525mm
Power Rating :
500mW
Datasheets
RLR20C2613FRRSL
Vishay / Dale RLR20C2613FRRSL
261kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,