RLR20C2612FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C2612FSBSL
Description
RES 26.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
2
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
S (0.001%)
Composition :
Metal Film
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
26.1kOhms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Length :
391μm
Datasheets
RLR20C2612FSBSL
Vishay / Dale RLR20C2612FSBSL
26.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,