RLR20C2611FRBSL
Mfr.Part #
RLR20C2611FRBSL
Description
RES 2.61K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
2.61kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Width :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Length :
9.525mm
Datasheets
RLR20C2611FRBSL
Vishay / Dale RLR20C2611FRBSL
2.61kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,