RLR20C2610FSRE6
Mfr.Part #
RLR20C2610FSRE6
Description
RES 261 OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
33 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
391μm
Supplier Device Package :
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
261Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR20C2610FSRE6
Vishay / Dale RLR20C2610FSRE6
261Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,