RLR20C2610FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C2610FSBSL
Description
RES 261 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Resistance :
261Ohms
Length :
391μm
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR20C2610FSBSL
Vishay / Dale RLR20C2610FSBSL
261Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,