RLR20C25R5GRB14
Mfr.Part #
RLR20C25R5GRB14
Description
RES 25.5 OHM 2% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
25.5Ohms
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
390.525μm
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR20C25R5GRB14
Vishay / Dale RLR20C25R5GRB14
25.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,