RLR20C25R5FSBSL
Mfr.Part #
RLR20C25R5FSBSL
Description
RES 25.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Resistance :
25.5Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
2
Published :
Length :
391μm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C25R5FSBSL
Vishay / Dale RLR20C25R5FSBSL
25.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,