RLR20C25R5FSB14
Mfr.Part #
RLR20C25R5FSB14
Description
RES 25.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
25.5Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C25R5FSB14
Vishay / Dale RLR20C25R5FSB14
25.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,