RLR20C25R5FRRE6
Mfr.Part #
RLR20C25R5FRRE6
Description
RES 25.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Diameter :
3.51mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Resistance :
25.5Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Not Applicable
Width :
3.51mm
Length :
9.525mm
Datasheets
RLR20C25R5FRRE6
Vishay / Dale RLR20C25R5FRRE6
Through Hole 25.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,