RLR20C2554FSB14
Mfr.Part #
RLR20C2554FSB14
Description
RES 2.55M OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Contains Lead
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Length :
391μm
Resistance :
2.55MOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
32 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR20C2554FSB14
Vishay / Dale RLR20C2554FSB14
2.55MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,