RLR20C2554FRB14
Mfr.Part #
RLR20C2554FRB14
Description
RES 2.55M OHM 1% 1/2W AXIAL
Length :
391μm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.55MOhms
Datasheets
RLR20C2554FRB14
Vishay / Dale RLR20C2554FRB14
2.55MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,